Listopad 18 2018 22:35:40
image Nawigacja image
image Aktualnie online image
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1
· Najnowszy użytkownik: admin
image Kontakt image


Ochotnicza Straż Pożarna w Gorawinie


78-124 Gorawino 10a

WWW:
www.ospgorawino.org
straz.gorawino@gmail.com

NIP: 6711714932
REGON: 320029875
KRS: 0000227425

Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie

Numer konta:
77 8581 1043 0605 5332 2000 0001
image Wesołych świąt image

image Działamy społecznie image

 

 

3 grudnia strażacy z naszej jednostki czyścili rynnyzamontowane na budynku kościoła w Gorawinie.

 

 

 

 

 


image Druh Krzysztof Kotowski odznaczony image

1 grudnia w Hotelu Centrum w Kołobrzegu odbyła się Akademia Honorowych Dawców Krwi. Podczas uroczystości doceniono I odznaczono 30 osób, które między innymi oddały powyżej 6 litrów krwi. Wśród nich znalazł się również druh Krzysztof Kotowski z naszej jednostki. Został on odznaczony medalem honorowego dawcy krwi III stopnia. Gratulacje.

image Powalone drzewo image

#Zdarzenie nr 13
02.12.2016

O północy z 1 na 2 grudnia wyjazd 6-cio osobowego zastępu OSP Gorawino do powalonego drzewa pomiędzy Gorawinem, a Jarkowem. Przeszkodę usunięto w ciągu 25 minut.

 

image Pożar budynku gospodarczego w Drozdowie image

W dniu 16.11.2016 o godzinie 8:40 wyjazd zastępu OSP Gorawino w ilości 6 strażaków-ratowników do pożaru budynku gospodarczego w Drozdowie. Ogień trawił inwentarz budynku oraz nagromadzone w nim bele. Na miejsce zjechały się zastępy OSP z Gminy Rymań, JRG Kołobrzeg oraz specjalistyczny pojazd do napełniania butli powietrznych z Koszalina. W trakcie działań zadysponowane zostało również OSP z Gościna. Działania strażaków polegały na obronie części obiektu nie objętego pożarem oraz na ugaszeniu palących się już materiałów palnych. Z uwagi na ich dużą ilość działania gaśnicze trwały do godziny 23:30. W nocy na miejscu pozostał zastęp OSP Drozdowo oraz JRG Kołobrzeg celem zabezpieczenia miejsca zdarzenia natomiast dzień później od godziny 10:30 wraz z innymi jednostkami przystąpiliśmy do dogaszania pozostałych źródeł ognia. Z uwagi na ogromne zadymienie strażacy zmuszeni byli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Działania gaśnicze zostały zakończone o godz. 14:00, a w ich prowadzenie zaangażowanych było ponad 40 strażaków.


image Wyjazdy w związku z silnym wiatrem image

Dwa wyjazdy w dniu 05.10.2016 roku zanotowała nasza jednostka w związku z panującym silnym wiatrem. Najpierw tuż po godzinie 13:00 wyjazd do powalonego drzewa na drodze Gorawino - Jarkowo, następnie przed godziną 15:00 wyjazd naszych strażaków do usunięcia niebezpiecznie zwisającej gałęzi w okolicach miejscowości Drozdowo. W całym powiecie odnotowanych zostało dzisiaj wiele zgłoszeń w związku z porwistym wiatrem.

image Pożar w Petrykozach image

W dniu 07.09.2016 około godz. 21:00 wyjazd zastępu OSP Gorawino do pożaru ścierniska w miejscowości Petrykozy. W trakcie dojazdu dyżurny PSP Kołobrzeg polecił nam powrócić do remizy z uwagi na to, że sytuajcę opanował już zastęp OSP Świecie Kołobrzeskie i nie było potrzeby dysponowania dalaszych sił i środków. Spłonęło 5 arów ścierniska. Na miejsce dysponowano również 2 zastępy OSP KSRG Rymań i zastęp JRG Kołobrzeg.

image Polsko-Niemiecki Dzień Strażaka 2016 image

W dniu 27.08.2016 roku o godzinie 16:00 na boisku sportowym w Rymaniu odbył się "Polsko-Niemiecki Dzień Strażaka 2016". Impreza rozpoczęła się zawodami sportowo - pożarniczymi, w których udział wzięły jednostki z OSP Kiełpino, OSP Gościno, OSP Siemyśl, OSP Starnin, OSP Drozdowo, OSP Rymań oraz z OSP Gorawino. Niestety nie przybyli do Rymania strażacy z zaprzyjaźnionej gminy Marienwerder w Niemczech z uwagi na fakt, że pojawią się oni na zbliżających się dożynkach w Rymaniu.
Rywalizacja przebiegała w trzech konkurencjach tj. musztra, sztafeta i bojówka. Całości przyglądali się zaproszeni goście, między innymi:

Prezes Zarządu Powiatowego OSP - dh Jerzy Bartnik
Zastępca Komendanta Powiatowego PSP - st. kpt. Andrzej Gołdyn
Wójt Gminy Rymań - Mirosław Terlecki
Starosta Powiatowy - Tomasz Tamborski
Zarząd Gminny OSP Gminy Rymań
oraz oczywiście licznie przybyli widzowie.

Impreza przebiegała w wesołej atmosferze, a weterani naszych jednostek OSP ponownie mieli okazję ubrać mundur strażacki i poczuć smak rywalizacji pożarniczej. Wszystkie jednostki zajęły oczywiście pierwsze miejsca, gdyż to zabawa i integracja były w tym dniu najważniejsze. Na zakończenie zawodów, wójt Mirosław Terlecki złożył w imieniu strażaków z naszej gminy serdeczne podziękowania byłemu już Komendantowi Gminnemu OSP - dh Jerzemu Puchalskiemu. W imieniu jednostki OSP Gorawino, serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

Zdjęcia z imprezy w galerii pod tytułem: "Polsko - Niemiecki Dzień Strażaka 2016"

 

image Kolejny zakup image

 

 

Nasza jednostka wzbogaciła się w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Z własnych środków zakupiliśmy dwa kompletne aparaty powietrzne AirGo Pro firmy MSA Auer. Mamy nadzieje, że dzięki nowemu wyposażeniu zwiększy się poczucie bezpieczeństwa w naszej miejscowości i nie tylko, a sam sprzęt pozwoli naszym ochotnikom na odpowiednią reakcję na zastane zagrożenie.

image Pomagaliśmy w Rymaniu image

17 sierpnia 2016 roku 4 członków naszej OSP udało się do Rymania, gdzie wraz z OSP Rymań oraz mieszkańcami pomagaliśmy w zabezpieczeniu dachu, którego to poszycie zostało strawione przez ogień w trakcie pożaru, do którego doszło 10 sierpnia br. W skutek pożaru zalane zostały mieszkania sześciu rodzin, kilkanaście osób zostało bez dachu nad głową. Pracowaliśmy od godziny 16:00 do 20:30. Ostatecznie usunęliśmy uszkodzone poszycie dachu i zabezpieczyliśmy całość plandeką.


image Przycinaliśmy gałęzie przy kościele image

W dniu 25 lipca, 12 członków OSP Gorawino uczestniczyło w przycinaniu gałęzi drzew znajdujących się na terenie Kościoła w Gorawinie. W okresie wakacyjnym oraz w czasie żniw przez naszą miejscowość przejeżdża ogromna ilość pojazdów. Gałęzie zwisające nad jezdnią znacznie ograniczały widoczność na łuku drogi więc naprawiliśmy ten problem.


image Polecamy image
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

image e-Kronika image

Tekst alternatywny

image Statystyka image

Pożary-13
Miejscowe zagrożenia-4
Inne zdarzenia-2
Alarmy fałszywe-1

Ogółem-20


Ostatni wyjazd:
12-11-2018


Rok 2017 ogółem - 9
Rok 2016 ogółem - 15
Rok 2015 ogółem - 12
Rok 2014 ogółem - 7
Rok 2013 ogółem - 10
Rok 2012 ogółem - 8

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Darkscape by Digital | PhpFusionBox.com